CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye jet yanıt: Hapisten korksak cesur olmazdık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dünkü grup konuşmasında kendisine yönelik sarf ettiği sözlere de yanıt veren Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

İNADINA BARIŞ: Hiçbir gücün karşısında hiçbir arkadaşımız, Genel Başkan’dan başlayarak en aşağıdaki üyeye kadar hiçbir gücün karşısında, hiçbir adaletsizliğin karşısında asla diz çökmedik ve çökmeyeceğiz. Bölmek istiyorlar, ayrıştırmak istiyorlar, kutuplaştırmak istiyorlar, kavga istiyorlar. İnadına barış, inadına kucaklaşma diyeceğiz. İnadına demokrasiye inanmayanları sandık yoluyla göndereceğiz.

KABAHAT BİZDE: 27-28’inde Van’daydık. Selahattin Bey’in çok sevildiğini gördüm, çok seviliyor Demirtaş. Haksız uygulamalardan, adaletsiz uygulamalardan şikâyet ediliyor. Bize oy versin vermesin bir kişi adaletsizlikle karşı karşıyaysa ona sahip çıkmak insani görevimizdir. 

HÜKMÜ TANIMIYORUZ: İstanbul il başkanımız hukuksuz kararlarla mahkum edildi, Silivri’de şu anda. Sabah evden ayrılmadan önce beni aradı, morali gayet iyi. Çünkü biliyor ki bir suç işlediği için değil, onurlu ve dik durduğu için aslında cezalandırılıyor. Biz onların hiçbir siyasi hükmünü tanımıyoruz. Duruşumuz bellidir. Hedefimiz bellidir. Ne yaparlarsa yapsınlar asla ve asla onurumuzdan ödün vermeyeceğiz ve vermiyoruz.

HÂLÂ İNANAMIYORLAR: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız için de yarın duruşma var. Hazmedemiyorlar. Hâlâ İstanbul’u kaybettiklerine inanamıyorlar. Sizin dediğiniz gibi ‘İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder’. Kaybedecekler. İBB Başkanını halk seçti halk. Halkın iradesine saygı göstereceksiniz.

BAHÇELİ’YE YANIT: Bu arada birisi beni hapse göndermekle tehdit etmiş. Ya sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez. Kimsiniz siz? Eğer biz hapislerden korksaydık bu kadar cesur olmazdık. Sizin gibi olurduk. Dün söylediklerimizi, dün tükürdüğümüzü bugün yalamayız biz. Ne söylediysek sözümüzün arkasındayız. Çünkü bizim sözümüz erkek sözüdür, insan sözüdür. Kadınlar kızmıyor değil mi bunu dediğim için… Kızmıyor.

GERÇEK ÜLKÜCÜYÜM: Efendim şimdi yeni bir şey daha yaptılar. Kendilerini muhalif olarak göstermek istiyorlar. Bir tweet attık, yabancı asker ve NATO konusunda. Yabancı asker istemiyoruz kendi ülkemizde, ne var bunda? ‘Vay efendim bunu nasıl söylersin?’ Bir daha söylüyorum bu topraklarda yabancı asker postalı istemiyoruz kardeşim. Ben Bahçeli değilim. Ben gerçek milliyetçiyim, gerçek ülkücüyüm, gerçek vatanseverim.

ABD’NİN EN PAHALI YERİ: Malum çocuklarına vakıf kurdurmuş, bir Türkiye’de bir Amerika’da. Ne yapacak? Efendim işte öğrencilere yurt yapacak. Nerede Manhattan’da… Amerika’nın en pahalı yeri. Hadi gittin çiftlik de aldın. Muhammed Ali’nin çiftliğini aldın, ne yapacaksın çiftlikte? Gökdeleni Manhattan’a niye kurdun? Tık yok. Vakıfta senin çocukların var mı evet, parayı gönderdin mi Amerika’ya evet. Gönderen sen, alan sen. Şimdi dava açmış. Çok teşekkür ederim. Ben bu TÜRGEV’in bu ENSAR’ın bütün mal varlıklarını aldıkları bağışları, kimlerden aldıklarını mahkemeye isteyeceğim ve Türkiye bunların tamamını öğrenecek.

OĞLUNU GÖNDER: Sınır ötesi operasyon yapacağım diyor. Senin oğlun var, dünya kadar milyonları var. Ok atmakta da çok becerikli, gönder. Niye göndermiyorsun? Fakir fukaranın çocuklarını gönderiyorsun.

Yarın AK Parti’nin kalesine gidiyor

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara / Son dönemde çalışmalarını partisinin oyunun az olduğu illere yoğunlaştıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın (perşembe günü) “AK Parti’nin kalesi” olarak bilinen Konya’da olacak.

Yurt gezilerinin temposunu artıran Kılıçdaroğlu, bu akşamı Konya’ya gidecek ve yarın kentte temaslarda bulunacak. Kılıçdaroğlu, Konya’da esnaf ziyareti yapacak, çiftçiyle buluşacak, kanaat önderleriyle görüşecek, gençlik buluşmasına katılacak. Kılıçdaroğlu’nun programına göre CHP lideri 9 Haziran’da da Ordu’da olacak. Kılıçdaroğlu AK Parti’nin kalelerinden Erzurum’u da ziyaret programına aldı. Ancak Erzurum ziyaretine ilişkin takvim henüz netleşmedi. CHP’li vekillerise Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda 3-5 Haziran tarihleri arasında büyükşehir olmayan 51 ilde eş zamanlı saha çalışması yapacak.

Related Posts

MHP ‘FETÖ’cü’ dedi: AK Partililer toplantıyı terk etti

Rize Çayeli Belediyesi’nin MHP’li Lideri İsmail Hakkı Çiftçi’nin argümanları Çayeli Belediye Meclisi’ni karıştırdı. Çiftçi, 21 Eylül’de Rize’de …

Beşiktaş, Fenerbahçe’yle berabere kaldı

Süper Lig’in 8. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Dolmabahçe’de oynanan ve hakem Volkan Bayarslan’ın yönettiği maçta …

Londra Maratonu’nda mevt

2022 Londra Maratonu’na katılan ismi açıklanmayan bir yarışmacı, karşılaşma sırasında kötüleşerek hayatını kaybetti. Organizasyondan yapılan …

Babacan’dan Erdoğan’ın ‘enflasyon’ açıklamasına sert reaksiyon: ‘Kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlenen “Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi”nde yaptığı …

Etraf Bakanlığı’dan bütçesinden Emine Erdoğan’ın ajansına ‘destek’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait Sayıştay raporu yayımlandı. Buna nazaran, bakanlığın 3.4 milyar lira olan ödeneği yıl …

Dünya Göçebe Oyunları’nın keyfini çocuklar çıkarıyor

İlk 3’üne Kırgızistan’ın mesken sahipliği yaptığı tertibin 4’üncüsü, “Gelenekten Geleceğe Bir’iz!” temasıyla aktiflik alanında gerçekleştirilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.