DP’li Enginyurt ile muhafazasının saldırısına uğrayan Gazeteci Latif Şimşek’ten açıklama

Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 6 Ağustos günü TV 100’de katıldığı televizyon programında bir öbür konuk Gazeteci Latif Şimşek ile tartışmıştı.

Yayın sırasında sonlanan Enginyurt, yerinden kalkarak Şimşek’in üzerine yürümüş ve yaşanan tartışma nedeniyle yayına orta verilmişti.

Darbedilmişti

Tartışma devam ederken, Cemal Enginyurt ile birlikte kanala gelen ve resmi bir vazifesi bulunmayan kuşkulu Emrah Topal ise Şimşek’i darp etmişti.

Saldırgan tutuklandı

Gerçekleşen olaylar kameralara anbean yansıdı. Bahse ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, kuşkulu Emrah Topal, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşanan tüm bu olaylar sonrası İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Gazeteci Latif Şimşek, yaşanan olayda rastgele bir taraf olmadığını, herkesin bu olaydan ders çıkarması gerektiğini söyledi. Bu çeşit bahislerde gazetecilerin tek beden olmadığı takdirde gazetecilere saldırmanın kolaylaşacağını belirten Şimşek, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız geçmiş olsun dileklerini iletti”

Çok sayıda gazeteci, siyasetçi dostum aradı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçmiş olsun dileklerini iletip olayın takipçisi olduğunu söylediler. Genel Liderler Mustafa Destici, Doğu Perinçek, İbrahim Çelebi, CHP’den, AK Parti’den, MHP’den çok sayıda siyasetçi arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Ancak meslektaşlarımdan da benim adımı vererek bir kınama yapmalarına gerek yok. Bir gazeteciye yapılan taarruza reaksiyon göstermeleri gerekiyor. Yoksa tabiplerin başına gelen olaylar bir mühlet sonra gazetecilerin de başına gelmeye başlarsa, gazeteci arkadaşlar ‘Bunun önlemini niçin evvelce almadık’ diye dövünebilirler.


“Gerekli tüm davaları açacağım”

Olaya ilişkin manzaraların yayımlanmasına kendisinin müsaade verdiğini, bu sayede yaşanan olayların ortaya çıktığını anlatan Şimşek,Kendisiyle (Cemal Enginyurt) stüdyoda canlı yayın sırasında yüz yüze geldik. Orada rastgele bir harekette bulunmaması, teke tek olduğumuz bir ortamda buna yürek edememesi, akabinde yayın kesilince müdafaaları demeye de dilim varmıyor, beslemelerinin içeriye girip Cemal Enginyurt’un talimatıyla bana saldırmaya başlamalarıdır. Sonrasında da ekranlarda gördünüz esasen. Gerekli bütün davaları açacağım. Muhafazası zati tutuklandı. Cemal Enginyurt’la ilgili onun da saldırısı manzaralarda var. Hem de azmettirici olarak şikayetçiyiz kendisinden. Dokunulmazlığı kaldırılırsa yargılanmaya başlayacak. diye konuştu.

“Gültekin Uysal çok sert tabirlerde bulunmuş kendisine”

Olaydan sonra DP’li Enginyurt tarafından yayımlanan özür mektubunu eleştiren Latif Şimşek, mektubun Enginyurt ile Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın tartışması sonrası yayımlandığını vurgulayarak, Özür mektubu üzere bir şey değil. Adam benden özür dilemek yerine benden diğer herkesten özür diliyor. İki gün sonra gelen bir özür. Sıkışınca, reaksiyonlar bu kadar çoğalınca, siyasi hayatının bittiğini anlayınca bu türlü bir özür yayımlamak zorunda kaldı. Bana gelen bilgilere nazaran de Gültekin Uysal çok sert tabirlerde bulunmuş kendisine. Partiyi güç durumda bıraktığını, bu şiddet olayının Demokrat Parti ile özdeşleşeceğini ve bu nedenle gerekeni yapmasını istemiş, Gültekin Uysal ile tartışmışlar. Onun üzerine bu türlü bir özür açıklaması yaptı fakat bu özürden öbür her şeye benziyor. dedi.


“Bu resmen bir kumpastır”

Cemal Enginyurt’un müdafaalarını saldırtacak hiçbir şey yapmadığını, sadece karşılıklı bir tartışma yaşandığını belirten Şimşek, olayın kumpas olduğunu sav ederek,Ortada hiçbir şey yokken, bu türlü bir şey yapılması bunun evvelce hazırlanan bir kumpas olduğunu gösteriyor. Resmen bu bir kumpastır. Evvelce planlayarak, düşünerek o hareketi yapacaklarını bilerek gelmişler stüdyoya. Cemal Enginyurt bilerek ortamı gerdi. Benim de ona kişilik olarak tıpkı sertlikte yanıt vereceğimi biliyordu. Olayların geleceği noktayı bildiği için esasen yayına girmeden evvel 8 kişi gelmişler televizyona. Dışarıya çıkıp onlarla konuşmuş. Muhtemelen orada planladılar. ‘Ben ayağa kalktığım vakit siz de içeriye girin’ hesabı yapıldı. ‘Yayın kesildikten sonra dalarsınız’ dedi demek ki. Zira Pınar Ardor’a yayının kesilip kesilmediğini soruyor. Yayının kesildiğini söyledikten sonra beslemelerine işaret edip, buyruk verip benim üzerime saldırtıyor.ifadelerini kullandı.


Related Posts

Galatasaray’ın yıldızı Mauro Icardi ile Wanda Nara’yı zor bir süreç bekliyor! Nara’dan ayrılık sonrası yeni açıklama…

Wanda Nara, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla Galatasaray’ın Arjantinli forveti Mauro Icardi ile ayrıldıklarını duyurmuştu. “Bu anı yaşamak …

Şili’nin güneyinde 6,1 büyüklüğünde sarsıntı

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü başşehir Santiago’nun 1120 kilometre güneyindeki Ancud’un yaklaşık 142 kilometre batısı olan …

Akdeniz’de deprem: 3.9’la sallandı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akdeniz’de Rodos Adası …

İzmit’te belediye şirketlerinin muhasebe kayıtlarını tutma işi AK Parti yöneticisine verilmiş

İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti Belediye Meclisi Küme Başkanvekili Muharrem Tutuş’un ortağıyla geçmiş devirde, belediye …

Stefan Kuntz: Sakatlıklar olmasaydı kadroyu hiç değiştirmeyecektik!

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, “Öncelikle bu ligi bir kitap olarak görürsek, birinci 4 maç kitabın 1’inci kısmıydı …

Ümit Özdağ’dan FETÖ’nün Göbbels’ine: “Gülen’in Allah’la konuştuğuna inanan salaklar”

FETÖ’nün propaganda sorumlusu firari Cevheri Güven, Ümit Özdağ’ı hedef alan videolar yayınladı.Geçen haftalarda Odatv’ye ve MİT’e kumpas …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.