Edirne koronavirüs vaka artışında kırmızıya boyandı!

Sağlık Bakanlığı tarafından 11-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında açıklanan risk haritasında vaka sayısının 226 bin 532’ye vefat sayısının ise 96’ya yükselmesinin ardından birçok vatandaşın yeniden maske takmaya başladığı görüldü. Vaka artışından tedirgin olan esnaf ve vatandaşlar tedbirlere uyulmasını ve dikkatli davranılmasını istiyor.

Yazın gelmesiyle beraber maskeleri çıkardıklarını ve bir rahatlık geldiğini söyleyen Edirne esnaflarından Serpil Şinikçi, Bu durumun vakaların artmasına neden olduğuna değindi.

“TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAMAK GEREK”

Tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini belirten Şinikçi, “Yazın ve tatilin verdiği rehavete düşmememiz gerekiyor. Kapalı alanlarda ve kalabalıklara girince maske takılmasında fayda var. Yine dezenfektemizi yapalım ve ellerimizi yıkayalım” dedi.

“BU DURUM HEPİMİZİ KORKUTUYOR”

Vaka artışının hem esnafı hem de vatandaşları korkuttuğunu söyleyen Şinikçi, vakaların yazın bu durumdayken kışın yine daha fazla artabileceğine dikkat çekti.

Geçen yıl kapanmalar yaşandığını ve esnaf olarak zor günler yaşadıklarını hatırlatan Şinikçi, yine bu duruma düşmemek için hep birlikte tedbirlere uyulması gerektiğine vurgu yaptı.

“VAKA ARTIŞI BİZİ ÇOK KORKUTUYOR”

Her zaman maske taktığını ve önlemimi aldığını söyleyen Vatandaşlardan Nazike Tarı, Edirnelilere de kendilerine dikkat etmeleri ve tedbirlere uymalarını tavsiyesinde bulundu.

Vaka sayılarının çok arttığını ve maske takmayı ihmal etmemek gerektiğini söyleyen Tarı, “Hastaneye gittiğimde çok kalabalık olduğunu gördüm. Herkes kendi tedbirini kendisi alsın. Artış devam ederse yoğun bakımlar almaz. Vaka artışı bizi çok korkutuyor. Eğer dikkat etmezsek birbirimizi yoğun bakımda görebiliriz” dedi.

“VAKALAR ARTTI, HASTALIK YAYGINLAŞTI”

Vakaların arttığını ve hastalığın yaygınlaştığını söyleyen Havva Taştarlı, herkesin maske takması gerektiğini belirtti. Maske takmaya özen gösterdiğini aktaran Taştarlı, kalabalık alanlara girmemeye çalıştığını, girdiklerinde ise maske taktıklarını ifade etti.

“ÖNLEMİMİZİ ALIYORUZ”

Vatandaşlardan Serdal Karakuş, bankalarda, toplu taşımada, hastanede ve kalabalık alanlarda maske taktığını ve önlem aldığını söyledi.

Herkese maske takma önerisinde bulunan Karakuş, “Hastalık yeniden artışa geçti. Hastaneler dolu. Herkesin özen göstermesini istiyoruz. Maske takmayanlar takanları örnek alsın ve taksınlar” dedi.

” BU SEFERKİ DAHA AĞIR GELİYOR”

Vatandaşların dikkat etmediğini belirten 65 yaşındaki Nurten Şen, “Toplu taşımada ve kalabalık alanlarda maske takmaya özen gösteriyorum. Çok mecbur olmadıkça dışarıya bile çıkmıyorum. Aşılarımızı takip edip yaptırıyoruz. Dikkat etmemiz lazım çevremizde çok ölenler oldu. Duyduğumuz kadarıyla bu seferki daha ağır geliyor. Kalabalık 2-3 tane yedek maskem çantamda hazır duruyor. Önlemimizi almamız gerekiyor ki bu hastalığı hep birlikte atlatalım” dedi.

Related Posts

Galatasaray’ın yıldızı Mauro Icardi ile Wanda Nara’yı zor bir süreç bekliyor! Nara’dan ayrılık sonrası yeni açıklama…

Wanda Nara, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla Galatasaray’ın Arjantinli forveti Mauro Icardi ile ayrıldıklarını duyurmuştu. “Bu anı yaşamak …

Şili’nin güneyinde 6,1 büyüklüğünde sarsıntı

ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü başşehir Santiago’nun 1120 kilometre güneyindeki Ancud’un yaklaşık 142 kilometre batısı olan …

Akdeniz’de deprem: 3.9’la sallandı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akdeniz’de Rodos Adası …

İzmit’te belediye şirketlerinin muhasebe kayıtlarını tutma işi AK Parti yöneticisine verilmiş

İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti Belediye Meclisi Küme Başkanvekili Muharrem Tutuş’un ortağıyla geçmiş devirde, belediye …

Stefan Kuntz: Sakatlıklar olmasaydı kadroyu hiç değiştirmeyecektik!

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, “Öncelikle bu ligi bir kitap olarak görürsek, birinci 4 maç kitabın 1’inci kısmıydı …

Ümit Özdağ’dan FETÖ’nün Göbbels’ine: “Gülen’in Allah’la konuştuğuna inanan salaklar”

FETÖ’nün propaganda sorumlusu firari Cevheri Güven, Ümit Özdağ’ı hedef alan videolar yayınladı.Geçen haftalarda Odatv’ye ve MİT’e kumpas …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.