His Çelikten cinayetinde indirimsiz müebbet mahpusa onama

Antalya’da öldürülen His Çelikten’in katiline verilen müebbet mahpus cezası onandı.

Muratpaşa ilçesinde, 6 Eylül 2020’de, 2 çocuk annesi His Çelikten(30), fatura ödemek için konuttan çıktı. Kent merkezine gelen Çelikten, sevgilisi Veli Ünder’in(38) arabasına bindikten sonra bir daha haber alınamadı.

Ünder, 7 Eylül’de polisi arayıp, “Kardeşim acil yetişin. Varsak’tan geçiyordum. Bir adam orada bayana sıktı. Yetişin, ormanın içinde. Varsak’ın üstünde” diyerek telefonu kapattı.

İhbarı kıymetlendiren Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları, iz takip köpekleri ve dronlarla ormanda geniş çaplı arama yaptı. Gruplar, 19 Eylül’de bir bayanın kısmen taşla kapatılmış ve toprağa gömülmüş cesedini buldu. Bayanın sırt ve göğsünden bıçaklandığı, başına sert cisimle vurulduğu, geçen müddette çürüdüğü ve başının da bedeninden ayrıldığı görüldü.

Kan örneği alınarak yapılan DNA incelemesinde, ölen kişinin His Çelikten olduğu belirlendi. Çelikten’in annesi ve kardeşi, üzerinde bulunan kıyafet, küpe ve kolyeden teşhis gerçekleştirdi. Polis, bayanın son olarak birlikte görüldüğü Veli Ünder’i yakalamak için çalışma başlattı.

Veli Ünder

Şüpheli Veli Ünder, 29 Eylül akşamı Muğla’nın Fethiye ilçesindeki ormanda, kulübede saklanırken yakalandı. Gözaltına alınan Ünder, birinci sorgusunda, cinayeti işlediğini itiraf etti. 1 gün sonra da adliyeye sevk edilen Ünder, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

PARA KARŞILIĞI CESEDİ GÖMDÜRMÜŞ

Soruşturmayı genişleten polis, Veli Ünder’in, His Çelikten’in cansız vücudunu, arkadaşı Mahsun Demiralp ile Serhat ve Doğukan Özcan kardeşlere 50 bin TL karşılığı gömdürdüğünü tespit etti.

Polis, 3 şüpheliyi de gözaltına aldı. Konutlarında yapılan aramada bir ölçü uyuşturucu ile hassas terazi ele geçirilen Özcan kardeşler ile Demiralp de tutuklandı.

CEZADA İNDİRİM YAPILMADI

Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, Veli Ünder’e ‘kasten insan öldürme’ hatasından ömür uzunluğu mahpus cezası verildi. Heyet, cezada rastgele bir indirim yapmadı.

Diğer sanıklar Mahsun Demiralp, Serhat ve Doğukan Özcan’a da 4’er yıl mahpus cezası verildi. Heyet, sanıklara da indirim yapmadı lakin cezaevinde kaldıkları süreyi göz önünde bulundurarak tahliye etti.

YARGITAY KARARI ONADI

Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi’nce onanan karar, sanık avukatları tarafından Yargıtay’a taşındı. Mahallî bölge adliye mahkemesinin kararlarının yerinde olduğunu belirten Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, kararın onanmasına oy birliği ile karar verdi. 1’inci Ceza Dairesi, sanık avukatının temyiz istemlerini temelden reddederek, kararı onadı.

Related Posts

MHP ‘FETÖ’cü’ dedi: AK Partililer toplantıyı terk etti

Rize Çayeli Belediyesi’nin MHP’li Lideri İsmail Hakkı Çiftçi’nin argümanları Çayeli Belediye Meclisi’ni karıştırdı. Çiftçi, 21 Eylül’de Rize’de …

Beşiktaş, Fenerbahçe’yle berabere kaldı

Süper Lig’in 8. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Dolmabahçe’de oynanan ve hakem Volkan Bayarslan’ın yönettiği maçta …

Londra Maratonu’nda mevt

2022 Londra Maratonu’na katılan ismi açıklanmayan bir yarışmacı, karşılaşma sırasında kötüleşerek hayatını kaybetti. Organizasyondan yapılan …

Babacan’dan Erdoğan’ın ‘enflasyon’ açıklamasına sert reaksiyon: ‘Kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlenen “Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi”nde yaptığı …

Etraf Bakanlığı’dan bütçesinden Emine Erdoğan’ın ajansına ‘destek’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait Sayıştay raporu yayımlandı. Buna nazaran, bakanlığın 3.4 milyar lira olan ödeneği yıl …

Dünya Göçebe Oyunları’nın keyfini çocuklar çıkarıyor

İlk 3’üne Kırgızistan’ın mesken sahipliği yaptığı tertibin 4’üncüsü, “Gelenekten Geleceğe Bir’iz!” temasıyla aktiflik alanında gerçekleştirilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.