Konya’da 100 yıl boyunca doğum gününü kutlamayan adama yeni yaş sürprizi

Konya’da 22 Ağustos 1923 tarihinde doğan ve 100 yaşından gün alan Hakkı Aslan, 1964 yılında Almanya’ya boru fabrikasına çalışmaya gittikten sonra 1984 yılında emekli olarak memleketine dönüş yaptı.

Merkez Karatay ilçesine yerleşen Aslan, 3 yıl evvel eşini kaybetti.

Bir asırdır doğım günü kutlamıyordu

Hakkı Aslan’ın torunları, hiç kutlamadığı doğum günü için 100’üncü yaş günü sürprizi yapmaya karar verdi.

Bir kafede organize edilen doğum günü partisine çağırılan Hakkın Aslan, kafeye girdiği sırada çocukları, torunları ve torunlarının torunları tarafından meşalelerle karşılandı.

100’üncü yaşının pastasındaki mumlar üfledi

Bir asırdır birinci kere doğum gününü kutlayan Hakkı Aslan, 100. yıl pastasındaki mumları yakınlarıyla bir ortada söndürdü.

İHA’nın haberine nazaran; çocukları ve torunları tek tek Hakkı Aslan’ı tebrik etti.


“Hayatımdan hiç şikayet etmedim”

İnsanları, hayvanları çok sevdiğini ve parmağına batan dikeni bile sevdiğini, bu sayede hayatta karamsar olmadığını anlatan 100 yaşına giren Hakkı Aslan, şöyle konuştu:

“Yüz yaşına girdim. Şöyle gerime baktığım vakit bomboş, bir şey yok lakin öne baktığım vakit dağlar kadar yapılacak iş var. Bitmedi, bitmez, bitirilmez de bu işler. Lakin hayatımdan hiç şikayet etmedim. Fakir olduğum vakit da, paralı olduğum vakit da yani karamsar olmadım. Daima sevinçli oldum. Sevinçli yaşadım hala da öyleyim.


“Parmağıma batan dikeni bile severim”

Hani derler ya hani torunun torununu gören cehennem azabı görmez derler ya, benim 8 tane torunumun torunu var hepsini çok özlüyorum, çok seviyorum. İnsanları çok seviyorum, hayvanları çok seviyorum. Parmağıma batan dikeni bile severim ben. Karamsar değilim.” dedi.


“Ben birinci sefer bu türlü bir doğum günü yaptım”

Torunun torununu gören Hakkı Aslan, “6 çocuk var, 4’ü kız 2’si erkek. Benim bildiğime nazaran 22 torun var, torunun çocukları 24 olacak herhalde bilmiyorum. Torunumun torunu ise 8 tane. Ben birinci kez bu türlü bir doğum günü yaptım.

Biz alışık değiliz bunu bilmiyordum lakin hoşmuş. Dostlar geldi hepsinden Allah razı olsun. Şayet 101 yaşına girersem doğum günümü yapacağım. Allah’ın müsaadesiyle 600 kişilik düğün salonu tutacağım.” şeklinde konuştu.


“Karamsar olma yani varlığa şükret, yokluğa sabret”

Son olarak gençlere 3 teklifte bulanan 100 yaşındaki Aslan, “Maddiyata esir olmayacaksın, paraya esir olursan bitirir seni. Çalışacaksın fakat sen maddiyatı kendine esir edeceksin, maddiyata esir olma. İki, karamsar olma yani varlığa şükret, yokluğa sabret.

Cenabı Allah, her yokuşun bir inişi vardır, her yazın bir kışı var, onun için sabredeceksin. Ve son olarak karamsar olmayacaksın. Hanımın insanlığı da hoş olsun. Ömrün uzar mı? Uzar.” diye konuştu.


Related Posts

Gecenin Ucunda 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Gecenin Ucunda dizisinin konusu nedir?

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül’ü bir araya getiren Gecenin Ucunda dizisi 2. yeni bölüm fragmanı yayına girdi. İşte fragman görüntüleri ve …

Şevval Şahin: İlham olan biriyim

2018 Türkiye Hoşu Şevval Şahin, dün Miss Turkey tertibine istekli olarak katıldı. Gönül borcunu ödemek isteyen tescilli hoş, açıklamalrda bulundu …

Alp Navruz yeni projesiyle ekranlarda! Partneri belli oldu

TRT1’in yeni sezon dizilerinden “Cennetin Çocukları” isimli projeyle ekranlara dönmeye hazırlanan Alp Navruz’un partnerinin kim olacağı merak …

Anton Çehov öykücülüğünde doruk noktası: Nişanlı Kız

Çehov’un 1896-1903 ortasında yazdığı öykülerden oluşan Nişanlı Kız, Rusya’nın gerek taşra gerekse kent hayatına unutulmaz karakterler ve …

Bu 5 hileyi yüzünüze tatbik edin güzelliğinize hoşluk katın! İşte çok az bilinen o makyaj hileleri

Herkes elinden gelenin en düzgününü yapmak ve muhteşem mükemmel bir cilde sahip olmak ister. Bayanlar ekseriyetle kolay ve harika bir görünüm …

Sabah yürüyüşüne çıkan Kıvanç Tatlıtuğ hareketiyle takdir topladı!

Geçtiğimiz günlerde baba olan ünlü oyuncu Bodrum tatilini yaparken görüntülendi. Yürüyüşe çıkan yakışıklı oyuncu kendisiyle fotoğraf çektirmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.