Trafikte darbedilen bayan avukatın ‘imdat’ çığlığı kamerada

Antalya’da erkek şoför tarafından sıkıştırılıp önü kesilen bayan avukatın yaşadığı panik anları cep telefonu kamerasına yansıdı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Konyaatı Caddesi’nde dün sabah saat 09.30’da trafikte bir şoför teze nazaran, avukat Zaide Büşra Güngör’ün aracını yolda sıkıştırdı.

ŞİDDETE MARUZ KALDI

Kırmızı ışıkta argümana nazaran aracının önü kesilen Güngör’e erkek şahıs tarafından hakaret ve küfür edildi. Aracından dehşetle inen Büşra Güngör, cep telefonu ile manzara almaya başlayınca şahsın kelamlı ve fizikî şiddetine maruz kaldı.

 

“İMDAT” ÇIĞLIKLARIYLA KURTULDU

Elinden telefonu düşürülen ve kolunda morluk oluşan genç avukat, ‘imdat’ çığlıklarıyla şahıstan kurtuldu.

Avukat Zaide Büşra Güngör, elindeki manzaralarla polis merkezine şikayette bulundu. Tabiri alınan şahıs hür bırakılırken, yaşadığı olayın tesirinden çıkamayan Güngör müdafaa önlemi için de müracaat yaptı. Yaşadıkları karşısında büyük şok yaşayan Güngör, bahsin sonuna kadar takipçisi olacağını bildirdi.

DEHŞETİ ANLATTI

İşi gereği genelde İstanbul’da olduğunu ancak vakit zaman Antalya’da da takip ettiği bahisleri olduğunu lisana getiren Güngör, şunları söyledi;

*Dün sabah saatlerinde Konyaaltı ilçesinden bir yakınımı aldım ve Lara bölgesindeki bir toplantı için yola çıktım. Arabamla Konyaaltı Caddesi’nden sağ şeritten ilerliyordum. Bir şahıs yanımda ilerlerken üzerime aracını kırdı.

*Kornaya bastım, şahıs el hareketi ile benden özür diledi ve şeritlerimize geri döndük. Bir mühlet sonra şahıs tekrar aracını üzerime kırdı, bu defa kornaya uzun bastım. Bunun üzerine şahıs agresif tutumlar sergilemeye başladı. Birkaç metre ileride kırmızı ışıkta durduğumuzda camı açmamı işaret etti.

*Camı açtım, şahıs bana agresif formda sağdan sollanmayacağı formunda bilgiler vermeye başladı. İkimizin de şeritlerimizde olduğunu ve ortada bir sorunun olmadığını söyledim. Durumu izah ettim lakin bu kere hakaret ve küfürlerle bağırmaya başladı.

“HIZLA OLAY YERİNDEN UZAKLAŞTIM”

Korktuğunu ve yeşil ışığın yanmasıyla hareket ettiğini lisana getiren Güngör, şu sözleri kullandı;

*Hızla olay yerinden uzaklaştım. Şahıs bu defa takip etmeye başladı. Şahıs beni yakaladı, ben de geçmesi için yavaşladım uzaklaşmasını istedim. Şahıs geçti ancak ileride kırmızı ışıkta tekrar durdu, ben de yan tarafında durmak zorunda kaldım.

*Şahıs camı indirip tekrar bana hakaret ve küfür etmeye devam etti. Gitmesini istedim. Kırmızı ışıkta önüme durdu.

*Aracından indi, panikleterek telefonuma sarıldım bir şey olursa elimde kayıt olsun diye. Şahıs aracımdan beni zorla indirdi. Kaydı açtım, kameraya bakarak hakaret edici sözler kullandı, elime vurarak telefonu düşürdü.

*Telefonumu almak isterken şahıs bana yeniden vurdu. Çığlık atmaya başladım. Şahıs telefonumu almış gidiyordu ve vatandaşlar sayesinde aldım telefonumu.

“ŞİDDETE MARUZ KALDIM”

Olayın valilik konutunun yanında olması nedeniyle yakındaki polislerin çabucak olay yerine geldiğini anlatan Güngör, “İlgili takımlar geldi, polis merkezine gittik. Orada edindiğim bilgilerde şahsın emekli emniyet mensubu olduğunu öğrendim. Şikayetçi oldum. Emekli polis memuru yüzünden ve ben yalnızca bayan olduğum için trafikte bu türlü bir taciz ve tehdide maruz kaldım, üzerine yetmedi şiddeti oldu. Sonuna kadar yasal sürecin takipçisi olacağım” dedi.

“BAŞVURUDA BULUNDUM”

Şahsın tabirinin akabinde özgür bırakıldığını ve savcılığa rastgele bir sevki olmadığını kaydeden Güngör, “Savcılık bununla ilgili mevcutlu ya da ekstra tabirine başvurmaya gerek duymadı. Ben olayı medyaya taşıyınca garip telefonlar almaya başladım. Bunun üzerine emniyete gidip muhafaza önlemine müracaat yaptım” diye konuştu.

Şu an sokağa bile endişeden sıkıntı çıktığını ve arabasını güç kullandığını anlatan Güngör, “Gelen aramalarla birlikte tedirginim. Yasal olarak bahsin sonuna kadar takipçisi olacağım. Bu şahsın bu olayları tekrar yapmasını istemiyorum. Hele bayanlarımıza kimse bu türlü davranamasın” sözlerine yer verdi. İHA

Related Posts

MHP ‘FETÖ’cü’ dedi: AK Partililer toplantıyı terk etti

Rize Çayeli Belediyesi’nin MHP’li Lideri İsmail Hakkı Çiftçi’nin argümanları Çayeli Belediye Meclisi’ni karıştırdı. Çiftçi, 21 Eylül’de Rize’de …

Beşiktaş, Fenerbahçe’yle berabere kaldı

Süper Lig’in 8. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Dolmabahçe’de oynanan ve hakem Volkan Bayarslan’ın yönettiği maçta …

Londra Maratonu’nda mevt

2022 Londra Maratonu’na katılan ismi açıklanmayan bir yarışmacı, karşılaşma sırasında kötüleşerek hayatını kaybetti. Organizasyondan yapılan …

Babacan’dan Erdoğan’ın ‘enflasyon’ açıklamasına sert reaksiyon: ‘Kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlenen “Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi”nde yaptığı …

Etraf Bakanlığı’dan bütçesinden Emine Erdoğan’ın ajansına ‘destek’

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait Sayıştay raporu yayımlandı. Buna nazaran, bakanlığın 3.4 milyar lira olan ödeneği yıl …

Dünya Göçebe Oyunları’nın keyfini çocuklar çıkarıyor

İlk 3’üne Kırgızistan’ın mesken sahipliği yaptığı tertibin 4’üncüsü, “Gelenekten Geleceğe Bir’iz!” temasıyla aktiflik alanında gerçekleştirilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.