Yılmaz Morgül: Bülent Ersoy ve İbrahim Tatlıses’i tamamen hayatımdan sildim

Nişantaşı’nda muhabirlerle sohbet eden Yılmaz Morgül, deprem bölgesinde her yere gittiğini ve haftaya yeniden Hatay’a giderek uzman psikologlarla çocukların hayatlarına dokunmaya çalışacaklarını söyledi.

Morgül, “Annemi yeni kaybettim. O acıdan sonra bu depremde en büyük acının 4-11 yaş grubu çocukların travmasını, acısını gördüm. Psikologlarla ilgilendiğim için beni bırakmıyorlar. İstanbul’da bulunan depremzede çocukların etkinliklerine gidiyorum. Bana hatta teklif geldi dediler ki ‘Barış Manço’nun formatında bir program yapmak istiyoruz ve sizi istiyoruz’ dediler TV8’den. Değerlendirmeyi düşünüyorum” şekilde konuştu.

“EUROVİSİON’DA İLK 3’E GİRERİM”

Bütün konserlerin gelirlerinin depremzedeler için olacağını söyleyen Yılmaz Morgül, sahne alacağı mekanlarda da gelirin yarısının depremzedelere bağışlanması koşuluyla kabul ettiğini açıkladı. Hayranlarının Türkiye’yi Eurovision’da kendisini temsil etmesini istediğini belirten sanatçı, şöyle konuştu:

Ben Türk sanat müziği söylüyorum. Ama pop tarzı da olabilir. Pop-rock ve rap’in bir arada olduğu tarzda da yapabilirim ve herkese hodri meydan diyorum. Gerekirse İngilizce, Fransızca da okuyabilirim bunların eğitimini aldım. Ve iddialıyım. İlk 3’e girerim.

“YANIMDA OLMADI”

Yılmaz Morgül, annesi Fatma Morgül’ün vefatından sonra sanat camiasından hayatından çok insanı çıkardığını söyleyip “Özellikle kendi annesinin vefatında hep yanındaydım. Mezarının başındaydım hiç yalnız bırakmadım ama Bülent Ersoy benim annem vefat ettiğinde benim yanımda olmadı” dedi.

“YILMAZ MORGÜL ONLARIN BAŞINA BİR ŞEY GELSE GİDER”

“Bu insanların bırakın telefon etmeyi, yanımda olmalarını çok isterdim” diyen Morgül, “İbrahim Tatlıses’in yanımda olmaması hayatımın en büyük şoklarından biri oldu. Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses gibi isimleri tamamen hayatımdan sildim. Ne aradılar ne taziyeye geldiler. Ama ölüm hepimiz için. Yine Yılmaz Morgül onların başına bir şey gelse gider. Benim inancım bu, ailemden böyle gördüm. Beni çok üzdüler. Artık hayatımda bu tür insanları duymak, görmek istemiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir