‘Ağustos’ta Uçabilir’ Denilen 7 Altcoin ve Tahminler!

Cantering Clark takma adlı analist, bir Ethereum altcoin’inin boğa koşusu için hazırlandığını söylüyor. Analist Brian Bollinger, Ağustos’ta büyük kazançlar için hazırlanan 3 altcoin projesini analiz ediyor. Kripto uzmanı Victor ise Temmuz’un son haftasında en çok kazanan ilk 3 coin’i inceliyor.

UNI, bir sonraki boğa koşusu için hazırlanıyor!

Cantering Clark takma adlı yakından takip edilen bir analist, bir Ethereum (ETH) altcoini’nin güçlü temellere sahip en köklü kripto varlıklarından biri olarak ortaya çıktığını söylüyor. Analist, merkezi olmayan borsa Uniswap’in (UNI) yukarı yönlü bir hareket için hazırlandığını ifade ediyor. Analiste göre, UNI bir boğa koşusuna başlamaya hazır olduğunu gösteren sinyaller veriyor. Bu bağlamda Cantering Clark, şu açıklamayı yapıyor:

UNI’nin mavi çip statüsünde olduğunu düşünüyorum. Oldukça uzun bir zaman geçirdiği göz önüne alındığında, biraz satın almaya başlayacağım. 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde ve haftalık momentum osilatörleri toparlanmaya başlıyor.

Kaynak: Cantering Clark/Twitter

Büyük kazançlar için hazırlanan en iyi 3 altcoin

Polygon (MATIC): Boğa formasyonu yükselişin devam edeceğine işaret ediyor

MATIC fiyatı, 4 saatlik zaman dilimi grafiğinde düşen bir kama formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Bu grafik düzeni, ilk düşüş eğiliminin ardından aralığın giderek daralmasıyla karakterize bir yükseliş devam modeli olarak kabul görür. Yazı sırasında, MATIC fiyatı 0,69 dolar seviyesinde duruyor. Ayrıca, gün içi % 0,85’lik hafif bir kayıp kaydediyor. Dolayısıyla, altcoin kamanın tepesine yaklaşıyor gibi. Bu da muhtemelen ufukta bir kırılma olacağını gösteriyor.

MATIC Fiyat Analizi. Kaynak: Tradingview

Teknik analiz teorilerine göre, formasyon oluşumu sırasındaki her yüksek salınım, kırılma sonrası bir hedefi tahmin etmek için kullanılabilir. Bu nedenle, alıcılar genel trend çizgisinin üzerinde kararlı bir kırılma sağlarsa, MATIC fiyatının 0,73 dolar, 0,80 dolar ve nihayetinde 0,83 dolarlık sonraki hedeflere yükselmesi mümkün.

Ripple (XRP): Bir sonraki sıçramadan önce düzeltme var

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, 13 Temmuz’da kayda değer bir ralliye tanık oldu. Altcoin, tek bir günde %73’lük bir artış gösterdi. Bu dramatik yükselişin ardından, fiyat hareketleri bir konsolidasyon aşamasına girmiş gibi. Ayrıca, yaklaşık üç hafta boyunca iki yakınsak trend çizgisi içinde bir dizi dalgalanmayla işaretlenen belirgin bir flama modeli oluşturdu.

XRP Fiyat Analizi. Kaynak: Tradingview

Şu an itibariyle, XRP fiyatı 0,699 dolar civarında işlem görüyor. Böylece, bu üçgen formasyonun zirvesine yaklaşıyor. Bu daralan üçgen içindeki fiyat sıkışması, yakın vadede önemli bir fiyat kırılması olasılığının arttığı anlamına geliyor. Bu genel trend çizgisinin üzerinde olası bir kırılma, toparlanan yükseliş momentumuna işaret edecektir. Ayrıca, altcoin fiyatına önemli bir destek sağlayacaktır. Kırılma sonrası ralli, XRP fiyatını %21,5 artırarak 0,85 dolara ve ardından 0,92 dolara çıkaracaktır.

Chainlink (LINK): Elliot Wave yaklaşan rallinin ipuçlarını veriyor

LINK fiyatı 4 saatlik bir zaman dilimi grafiğinde Elliot dalgalarının beş dalgalı yapısını gösteriyor. Bu teori, bir trendin ve yatırımcı psikolojisinin vadesini tahmin etmek için kullanılır. Dalga sayımları doğruysa, LINK fiyatı şu anda genellikle bir üçgen desen yapısı oluşturan 4. dalgada. Altcoin, şu anda 7,548 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, iki yakınsak eğilim çizgisi içinde kademeli olarak daralıyor ve kesin bir kopuşa hazırlanıyor.

LINK Fiyat Analizi. Kaynak: Tradingview

Genel trend çizgisinden potansiyel bir kopuş, LINK fiyatının 5. dalga dürtüsüne girdiğini işaret edecektir. Potansiyel ralli, uzun süredir yaklaşan direnç trend çizgisini 9 dolar ve ardından 13 dolarda karşılayabilir.

Temmuz’un son haftasında en çok kazanan ilk 3 altcoin

Uniswap (UNI)

Uniswap, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş, otomatik piyasa oluşturma (AMM) protokolüyle bilinen merkezi olmayan bir borsa (DEX). Hayden Adams, Uniswap’ı 2018 yılında başlattı. Ardından, kripto alanındaki en popüler ve önemli DeFi projelerinden biri haline geldi. Önemi, geleneksel bir emir defterine dayanmadan çok çeşitli tokenlar için likidite ve alım satım fırsatları sağlamasında yatıyor.

Uniswap, peer-to-peer sözleşme ticaretini kolaylaştırıyor. Böylece, kullanıcıların bir aracıya ihtiyaç duymadan ERC-20 tokenlerini takas etmelerini sağlıyor. Kullanıcıların ayrıca likidite havuzlarına katkıda bulunarak, likidite sağlayıcıları haline gelmesi ve karşılığında ücret kazanması mümkün. Bu demokratikleştirilmiş yaklaşım, herkesin likidite sağlama sürecine katılmasına olanak tanıyor. Böylece, daha verimli ve merkezi olmayan bir finansal ekosisteme katkı sağlıyor.

Maker (MKR)

Maker, öncü bir DeFi projesi ve Ethereum Blockchain’de faaliyet gösteren merkezi olmayan bir otonom organizasyon (DAO). MakerDAO’yu, Rune Christensen 2015 yılında başlattı. DAI olarak bilinen ve ABD dolarının değerine sabit merkezi olmayan bir stableccoin yaratmayı amaçlıyor. Maker’ın önemi, merkezi olmayan bir teminatlı borç verme platformu olarak oynadığı rolde yatıyor.

Maker’ın birincil kullanım alanı, “teminatlandırılmış borç pozisyonları” (CDP’ler) adı verilen bir süreç aracılığıyla DAI oluşturulması. Kullanıcılar çeşitli dijital varlıkları teminat olarak kilitleyerek, belirli bir teminatlandırma oranına kadar DAI basmalarını sağlıyor. Bu istikrar, kullanıcıların fiyat dalgalanmalarını azaltmalarına imkan veriyor. Ayrıca, göreceli fiyat istikrarını korurken dijital bir varlığın faydalarını korumalarına olanak tanıyor.

Kaspa (KAS)

Kaspa, Uniswap ve Maker’a kıyasla nispeten daha yeni bir altcoin projesi. Ancak, dikkat çekmeyi başardı. Bunun nedeni, Blockchain ölçeklenebilirliğine ve merkezi olmayan uygulama (dApp) geliştirmeye yönelik benzersiz yaklaşımıydı. Kaspa, mevcut birçok Blockchain ağının karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almayı amaçlıyor.

Kaspa, ölçeklenebilir “Nakasendo” adlı yeni bir konsepti tanıttı. Bu, daha fazla verim ve daha hızlı onay süreleri sağlayan yüksek performanslı bir Blockchain mimarisidir. Bu ölçeklenebilirlik, çok çeşitli kullanım durumlarına kapı açıyor. Merkezi olmayan finans uygulamaları, güvenli dijital varlık transferleri, tedarik zinciri yönetimi ve daha fazlası buna dahil.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ve uzmanlara ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım ve trade yaparken mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx