Analist Uyardı: Haftaya Bu 2 Altcoin’den Uzak Durun!

Kripto analisti Rudy Fares, 22 Mayıs ile başlayan hafta boyunca yatırımcıların uzak durması gereken 2 altcoin listeliyor.

Haftaya kaçınılması gereken altcoin’ler ve nedenleri

Filecoin (FIL)

P2P depolama ağı Filecoin (FIL), benimseme ve teknolojik gelişme açısından zorluklarla karşı karşıya. Yakın zamanda SEC tarafından “menkul kıymet” olarak tanımlanması, konumunu daha da kötüleştirdi. Kriptokoin.com olarak Filecoin’i çevreleyen son kararın ayrıntılarına bu yazıda verdik.

Olumsuz haber akışı esnasında, FIL’in fiyatı geçen aya %23.07’yi aşan düşüşle işlem görüyor. Şu anda son 24 saate göre sabit kaldığı 4,5 dolar bölgesinde geziniyor.

Kusama (KSM)

Kusama (KSM) kendisini sık sık “şimdilik kaçının” listelerinde buluyor. Nisan ayına kıyasla benimseme ve teknolojik gelişmede bir miktar iyileşme gösterse de, bu alanlarda hala önemli ölçüde geride. Weiss Crypto Ratings, şu anda Kusama’ya 19 Mayıs itibarıyla zayıflığını gösteren bir ‘E’ notu veriyor.

Kusama’nın fiyatı son yedi gün içinde %3,33’lük mütevazi bir artış yaşadı. Fakat, Polkadot (DOT) ekosistemindeki üretim öncesi Blockchain versiyonu aşağı yönlü seyir izliyor. Bu düşüş, aylık %26’lık kayıpla sonuçlanmış ve piyasa performansı için ‘D’ notuna (“zayıf”) yol açmıştır. Şu anda Kusama 25,5 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Filecoin, SEC kaynaklı FUD’a rağmen umut vaat ediyor

FIL fiyatı hafta içinde ortaya çıkan SEC mektubuyla kısa süreliğine düşüşe geçti. Öte yandan, Filecoin’in çekirdek geliştirici sayısı, FIL’in düşüş hareketinin tam aksine, 2014’teki lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor.

Filecoin’in büyüme yörüngesinin ilginç bir yönü, Blockchain analitik firması Token Terminal tarafından dikkatleri üzerine çekti. Şirket, Filecoin’in çekirdek geliştirici sayısının 2014’teki lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde arttığını vurguladı. FIL’in aynı dönemdeki düşüş hareketinin tam tersine, geliştiricilerin ağa ilgi gösterdiğini bildirdi.

Basitçe söylemek gerekirse, çekirdek geliştiriciler, Blockchain sistemlerinin güvenliğini ve mimarisini tasarlar. Verilere daha yakından bakıldığında, son 30 günde bile geliştirme faaliyeti ile varlığın fiyatı arasında belirgin bir farklılık olduğu ortaya çıkıyor.

Ayrıca, çekirdek geliştirici sayısı arttıkça, Filecoin’in halka açık GitHub depolarına işlenen kod sayısı da arttı.

Geliştiricilerden gelen cesaret verici yanıt, Filecoin’in yakın zamanda duyurulan ve ağ üzerinde inşa etmek isteyen kişilere mali destek sağlamayı amaçlayan hibe programından kaynaklanıyor.

Altcoin boğaları FIL üzerinde baskını artırıyor

En son FUD, yatırımcılar yeni ticaret pozisyonları açmaktan kaçınırken FIL’e yönelik spekülatif ilgiyi etkiledi. Coinglass’tan alınan veriler, son 10 gün içinde Açık Faiz keskin bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir