Camideki skandalın ardından ilk ifadeleri ortaya çıktı! Özür dilediler…

Fotoğrafları çeken Kısa, “Amacım camiinin önünden bir kere bile geçmemiş kişilerin bile camide huzur bulabileceğini ifade etmekti” derken Cebeci, “Üzdüğüm kırdığım herkesten özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün Ankara’da bulunan Kocatepe Camii’nde çekilen görüntüler tepkilere neden oldu. Kısa bir tişört ile eteğini yukarıya çeken model; başörtüsü, takke ve tespihi de boynuna aksesuar olarak kullanıp, namaz hareketleriyle poz verdi.

Çekilen görüntüler de ‘Zıtlıkların büyüsü’ başlığıyla paylaşıldı. Tepki çeken olayın ardından emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı

Çekimleri yapan yönetmen Bilal Kısa ve model Ezgi Cebeci, başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Kısa ve Cebeci, daha sonra adli kontrolle serbest bırakıldı.

Meydana gelen olayın ardından iki ismin emniyetteki ifadeleri ortaya çıktı.

“CAMİYİ VE DİNİN BÜTÜNLEŞTİRİCİ ETKİSİNİ KULLANMAK ADINA BİR PROJE YAPMAK İSTEDİM”

Bilal Kısa isimli şahıs ifadesinde, çekimin ‘dinin bütünleştirici etkisini kullanma amacı taşıdığını’ söyledi.

İKİSİ DE ÖZÜR DİLEDİ

Yaptığından pişmanlık duyduğunu belirten ve özür dileyen Kısa, “Camiyle ilgili, caminin önünden dahi geçmeyen insanlara hitap etmek amacıyla camiyi ve dinin bütünleştirici etkisini kullanmak adına bir proje yapmak istedim. Bu proje için hiç kimseden tavsiye ve telkin almadım. Üzgünüm, kırdığım herkesten özür dilerim. Çok pişmanım.” ifadelerini kullandı.

Kısa’nın ifadesinin ardından model Cebeci de yaptıkları nedeniyle özür diledi.

Model Cebeci ise şunları söyledi:

“Bir yıldır modellik yapıyorum. Bilal Kısa beni dövmelerimden dolayı tercih etti. Dindeki bütünleştirici etkiyi anlatmak adına camide fotoğraflarını çekmek istediğini söyledi. Camide görevli kimse görmedik, cemaatten de bize yönelik bir itiraz gelmedi. Sonra sosyal medya hesaplarımızdan paylaştık ama çok fazla hakaret ve tehdit mesajı gelince fotoğrafları silip özür mesajı paylaştık. Yanlış anlaşılma nedeniyle üzdüğüm kırdığım herkesten özür dilerim. Amacım kesinlikle kin ve nefret tohumları ekmek değildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx