Hüsnü Şenlendirici: Aday gösterildim ama AKP’den değil

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım devam ederken, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, AKP tarafından yaşadığı ilçe olan Bergama’da birinci sıra meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

Şenlendirici, söz konusu adaylıkla ilgili Instagram hesabından açıklama yaptı. Parti üyesi olmadığına dikkat çeken Şenlendirici şu ifadeleri kullandı:

“Bergama Belediyesi Meclis Üyeliğine aday gösterilmem ile ilgili bir açıklama yapma gereği duydum. Öncelikle, herhangi bir siyasi partiye üyeliğimin olmadığının bilinmesini isterim. Değerli dostum Sadık Doğruer’in ricası üzerine, bir siyasi partiden değil, belediye başkanı kontenjanından direk aday olarak gösterildim.”

“Ben de bu ‘Başkan Kontenjanı Meclis Üyeliği Adaylık Teklifini’, doğup büyüdüğüm Bergama’ya faydalı olmak adına, bir nevi ‘Kültür Sanat ve Müzik Elçisi’ olma misyonu ile kabul ettim. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri, siyaset ve partiler üstü bir noktada gördüğümü belirtmek isterim. Kültür ve sanat, benim için ayrıştırıcı olmaktan ziyade bütünleştirici kavramlardır.”

“Memleketim Bergama’nın tüm dünyada tanıtımına katkı sağlayacağına inandığım işler yapmayı arzuluyorum.
Bu isteğimin siyasi çekişmelere konu edilmesini doğru bulmuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx