İsrail gazetecileri de hedef aldı. Mülteci kampına saldırdı

İsrail silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile Gazze’deki Cibaliye Mülteci Kampına saldırdı. Aralarında gazetecilerin de bulunduğu bir grup Filistinliyi hedef aldı. Yıkılan binaların altında kalan insanlar yardım için bağırdı. Acı içinde kıvranan yaralılara etraftakiler yardıma koştu. Moloz yığınlarının altında kalanlar enkazdan çıkartıldıktan sonra hastaneye götürüldü. Kanlar içinde kalan iki Filistinli genç battaniyeye sarılarak inşaat makinesiyle taşınarak tedaviye götürüldü.

25 BİNİN ÜZERİNDE ŞEHİT

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 10 bin 800’ü çocuk, 7 bin 250’si kadın olmak üzere 25 bin 105 Filistinli öldürüldü, 62 bin 681 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne saldırılarının başladığı 7 Ekim’den bu yana 195’i karadan işgal sürecinde olmak üzere 532 askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

‘İNSANİ ARADA DA MANZARA ÇOK DEĞİŞMEDİ’

Çatışmalara 24 Kasım 2023’te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan “insani arada”  240 Filistinli esir serbest bırakıldı. İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

İSRAİLLİ SİVİL İŞGALCİLER DE SİLAHLANDI

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail güçleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 369 Filistinli hayatını kaybetti.

KAYNAK: AA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx