İsrailli vekilden skandal açıklama! ‘Gazze’de öldürülen Filistinliler teröristti’

Terör devleti İsrail’in soykırım çığırtkancısı milletvekili Nissim Vaturi, Gazze Şeridi’nde öldürülen Filistinliler için skandal sözlerde bulundu.

“ÖLDÜRÜLEN FİLİSTİNLİLER TERÖRİSTTİ”

Vaturi, dün mecliste yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze Şeridi’nde öldürdüğü Filistinlileri “terörist” diye niteledi.

“KİM BİR KURŞUN YEDİYSE MUHTEMELEN HAK ETMİŞTİR”

Meclisteki diğer milletvekilleriyle de tartışan Vaturi, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını savunarak, “Kim (İsrail’den) bir kurşun yediyse muhtemelen hak etmiştir.” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE GAZZE’NİN YAKILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Daha önce de “Gazze’nin yakılması gerektiği” çağrısında bulunan Vaturi, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde 1 milyon 900 bin kişiyi yerinden edebildiklerini ve geride 100 bin kişinin kaldığını belirterek, “Şu anda orada tek bir masum kişinin bulunduğunu düşünmüyorum.” demişti.

Vaturi ayrıca Güney Afrika’nın Uluslararası Adalet Divanı’nda İsrail’e karşı açtığı soykırım davasına ilişkin ise “Lahey’de yargılanma onuruna sahip olduğumuz için minnettarız.” ifadelerini kullanmıştı.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 12 bin 300’ü çocuk, 8 bin 400’ü kadın olmak üzere 28 bin 473 Filistinli öldürüldü, 68 bin 146 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx