Kızılcık Şerbeti’nden Kızıl Goncalar’a… Anadolu Ajansı modaya uydu

Kızılcık Şerbeti ve Kızıl Goncalar dizilerinin toplumdaki seküler-muhafazakar çatışmasını konu edinerek popülerlik kazanması sonrası Anadolu Ajansı’ndan dikkat çeken bir haber geldi. AA bugünün 1 Şubat Dünya Başörtüsü Günü olduğu gerekçesiyle Youtube kanalından video paylaştı. Videoda, bu günün kurucusu olduğu öne sürülen Nazma Khan ile röportaj yapıldı. Ayrıca Khan’ın başörtüsü takan kadınların deneyimlerini paylaşarak birbirlerine destek olma ve dayanışma duygusunu güçlendirmeyi amaçladığı söylendi. Khan röportajda “O hafta içinde Müslüman olmayan, Hristiyan arkadaşlarım bana hemen başörtüsü hediye ettiler. Anladım, en sonunda yalnız olmayacaktım” dedi.

Haberde Bangladeş doğumlu ve çocukluğunu New York’ta geçiren Nazma Khan’ın yanı sıra, Kanada’da doğup büyüyen ardından Türkiye’ye yerleşen Jenny Molendyk Divleli, Türkiye’den Ravza Nur Eker ve Şule Özkan ile Ürdün’den Ranad Al Zaubi ile de röportaj yapıldı.

AA’ya konuşan Ravza Nur Eker videoda “Ben mesela çok fanatik bir Galatasaraylıyım ve ailem bana maça giderken forma giymememi söylüyor. İnadına giyiyorum ben. Şimdi çok daha fazla hayatın anlamını yüklediğim, inandığım, sevdiğim bir şeyi gösterme fırsatım varken neden giymeyeyim ki?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx