Motorola bu sefer çok iddialı! Bu telefon Türkiye’ye gelirse yok satar!

Motorola’nın yeni çıkarmaya hazırlandığı Moto Edge 50 Pro adlı akıllı telefonunun görselleri ve bazı önemli özellikleri sızdırıldı. Bu cihaz, Çin pazarında Moto X50 Ultra adı altında satışa sunulacak. FCC, BIS ve TRDA gibi bölgesel sertifikasyonlardan geçtiği için cihazın yakında global piyasada yerini alması bekleniyor.

Moto Edge 50 Pro‘nun tasarımına dair sızdırılan bilgilere göre, cihaz tek parça bir arka panele sahip olacak ve kenarlarında metalik bir bitiş ile kavisli bir yapı bulunacak. Ekranın da kavisli olması bekleniyor. Üç renk seçeneği sunulacak: mor, siyah ve gümüş/beyaz/taş rengi. Mor ve siyah modellerin dokulu, muhtemelen yapay deri bir arka yüzeye sahip olacağı belirtiliyor.

Motorola bu sefer çok iddialı! Bu telefon Türkiye’ye gelirse yok satar!

Teknik özelliklere gelecek olursak, Moto Edge 50 Pro‘nun 6.7 inç boyutunda kavisli bir ekrana ve 165Hz ekran yenileme hızına sahip olması öngörülüyor. Kamera tarafında ise 50 megapiksel ana sensörü f/1.4 diyafram açıklığına sahip üçlü bir arka kamera sistemi bulunacak. Bu sistem, geniş açı ve telefoto lensleri de içerecek, sonuncusu 6x zoom yeteneği sunacak. Kamera kurulumunun lazer otofokus ve optik görüntü sabitleme (OIS) özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor.

Cihazın iç donanımında ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin yer alması bekleniyor ve bu, 12GB RAM ile desteklenecek. 4500mAh kapasiteli bir bataryadan güç alacak olan Edge 50 Pro, 125W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacak. Motorola, Çin’de X50 Ultra ile ilgili yapay zeka kabiliyetlerini ön plana çıkardı, bu da modern amiral gemisi akıllı telefonlarda yaygınlaşan gelişmiş yapay zeka özelliklerinin bu cihazda da yer alacağını işaret ediyor. Cihazın lansmanının birkaç hafta içinde gerçekleşmesi ve bu nedenle daha fazla detayın yakında paylaşılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx